mp@nadbugiem.pl +48.606-972-793 marek_pomietlo

Spływy kajakowe Bugiem, Włodawką, Krzną, Zielawą, Wieprzem.

Wszystko wskazuje na to, że to były udane targi.

W dniach 3-5 lutego odbyły się we Wrocławiu Międzynarodowe Targi Turystyczne. Województwo lubelskie było partnerem strategicznym tej imprezy. Dzięki szeroko zakrojonej kampanii reklamowej na rynku lokalnym wiele osób mogło się o dowiedzieć o naszej ofercie i przyjść, spotkać się z nami na żywo w Hali Stulecia.

Trzeba przyznać, że stoisko lubelskiego wyróżniało się na tle innych wystawców. Charakterystyczne logotypy (z eLką) były widoczne wszędzie w różnych wersjach kolorystycznych. Gadżety, koszulki, ulotki i publikacje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników.

Wspólnie z kolegą Józefem Tworkiem przeprowadziliśmy prezentację odnośnie możliwości pływania kajakiem po rzece Bug i rozdawaliśmy zainteresowanym turystom nowe przewodniki „Kajakiem po Bugu”.

Podczas targów miałem okazję poznać bardzo dalekiego kuzyna Grzegorza Pomietło – szefa kuchni restauracji przy 4 gwiazdkowym hotelu ArtHotel (www.arthotel.pl). Być może kiedyś będzie okazja do pogłębienia znajomości gdzieś nad Bugiem lub we Wrocławiu.

Miłą niespodzianką i dużym przeżyciem była dla mnie także kolacja z Elżbietą Dzikowską w gronie wyśmienitych gości w Restauracji Pieprz i Wanilia.
Pani Elżbieta pochodzi z Międzyrzeca Podlaskiego, opowiadała o latach swojej młodości, licznych przygodach podczas swoich wypraw z Tony Halikiem oraz zachwalała kuchnię restauracji, w której odbywała się kolacja. Kolacje w Restauracji Pieprz i Wanilia.

Cieszy mnie fakt, że jednym z głównych wątków wystroju naszego stoiska był spływ kajakowy po rzece Bug. Duże zdjęcie z jednego moich spływów autorstwa Krzysztofa Bielaka było tłem do fotograficznych pamiątek „ze spływu” po Bugu. Wszyscy chętni mogli zrobić sobie to zdjęcie za darmo. Technicznie wyglądało to tak, że stał automat do zdjęć, który po wybraniu kilku opcji w ekspresowym tempie udostępniał pocztówkę z uczestnikiem spływu (fotka wygląda na tyle realistycznie, że można się chwalić, że było się na spływie po Bugu). W czasie targów automat wydał około 1000 zdjęć.

Kwartalnik Kraina Bugu na tle nadbużańskiej doliny.

Kwartalnik Kraina Bugu na tle nadbużańskiej doliny.

Więcej o samych targach można poczytać na stronie lubelskie.pl oraz mttwroclaw.pl/pl/

Foto relacja z targów: