mp@nadbugiem.pl +48.606-972-793 marek_pomietlo

Spływy kajakowe Bugiem, Włodawką, Krzną, Zielawą, Wieprzem.

Światowy Dzień Turystyki w powiecie włodawskim- podsumowanie turystycznego sezonu 2014.

W dniu 3.10.2014r. powiat włodawski obchodził Światowy Dzień Turystyki w restauracji Wenus we Włodawie. Zaproszono wielu lokalnych działaczy związanych z turystyką, przyrodą, edukacją ekologiczną oraz szeroko rozumianą branżę turystyczną. Po uroczystej przemowie Starosty Włodawskiego Wiesława Holaczuka, zostały wręczone dyplomy i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w turystyce.

pttk-włodawa-003

Starosta Włodawski Wiesław Holaczuk i prezes włodawskiego PTTK Mieczysław Tokarski

Mój mentor, kolega kajakarz Józek Tworek otrzymał legitymację PTTK oraz honorowe odznaczenie za 50 lat bycia członkiem ww. organizacji. Długość okresu członkostwa wywarła wrażenie na każdym uczestniku imprezy za co Józek otrzymał gromkie brawa.

pttk-włodawa-005
W tym samym dniu do PTTK zostałem zapisany i ja.  Osobiście odebrałem legitymację od prezesa włodawskiego PTTK Mieczysława Tokarskiego. Było to dla mnie spore przeżycie i nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, w której ja kiedyś mógłbym odebrać honorową legitymację za tak długą działalność w PTTK jaką otrzymał Józek. Czy ten splot wydarzeń można traktować jak symboliczne przekazanie pałeczki młodszemu pokoleniu? W pewnym sensie tak. Sporo jest do zrobienia ale najważniejsze, że jest na kim się wzorować.

pttk-włodawa-001

Odbieram świeżą legitymację członka PTTK od prezesa Mieczysława Tokarskiego.

Imprezie towarzyszył również pokaz zdjęć ze spływu po Dniestrze z dokładnym ich opisem. Wciągające historie można było słuchać aż do rana.

Podsumowując bardzo dobry sezon turystyczny 2014, życzono sobie, żeby kolejny był jeszcze lepszy i przyciągnął  jeszcze większe rzesze turystów. Duże nadzieje pokłada się w nowo budowanym szlaku rowerowym Polski Wschodniej oraz nadbużańskim szlaku kajakowych z Woli Uhruskiej do Kuzawki.

 

pttk-włodawa-007

Józek Tworek opowiada o spływie po Dniestrze.