mp@nadbugiem.pl +48.606-972-793 marek_pomietlo

Spływy kajakowe Bugiem, Włodawką, Krzną, Zielawą, Wieprzem.

rzeka Zielawa

Zielawa jest prawym dopływem Krzny o długości 68 km w powiecie bialskim. Wypływa ze sztucznego jeziora Mosty pod wsią Mosty. Płynie w kierunku północno-wschodnim. Przepływa przez miejscowości: Wisznice, Bordziłówka, Łomazy, Studzianka, Ortel Królewski Drugi, Perkowice i wpada do Krzny pod wsią Woskrzenice Duże.
Zielawa jest stosunkowo płytką rzeką i można odnieść wrażenie, że jest idealna dla początkujących kajakarzy. Osobiście jednak polecałbym ją dla ludzi potrafiących pływać kajakiem z odpowiednim przygotowaniem fizycznym ze względu na dość wąskie koryto i mnóstwo ziela, skąd wywodzi się nazwa rzeki.
Interesującym miejscem na trasie jest mostek w Dubicy, gdzie patrząc z pewnej perspektywy odnosi się wrażenie, że jest się w obrazie Claude Moneta „Japoński mostek w Giverny”.

Na Zielawie organizujemy spływy zorganizowane (z ratownikiem i instruktorem) dla szkół, stowarzyszeń, firm (w ramach imprez integracyjnych) oraz podczas uroczystości i wydarzeń gminnych. Min. liczba uczestników: 10 osób. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Majówka nad Zielawą? Dlaczego nie!?!

Jeśli chcesz pogłębić wiedzę na temat Doliny Zielawy, zapraszam do portalu http://www.dolinazielawy.pl