mp@nadbugiem.pl +48.606-972-793 marek_pomietlo

Spływy kajakowe Bugiem, Włodawką, Krzną, Zielawą, Wieprzem.

rzeka Krzna

Rzeka Krzna jest lewym dopływem Bugu o długości 120km.
Kajakiem można pływać praktycznie na całej długości od Międzyrzeca Podlaskiego do ujścia rzeki w Neplach.  Turystyka kajakowa była na Krznie intensywnie rozwinięta przed II wojną światową, jednak w jej trakcie Niemcy zburzyli infrastrukturę i na wiele lat spływy kajakowe zniknęły z życia mieszkańców.

Obecnie od kilkunastu lat spływy po Krznie cieszą się ponownie coraz większą popularnością. Turyści najczęściej wybierają spływy jednodniowe na odcinkach:

– Międzyrzec Podlaski – Porosiuki – Biała Podlaska
– Rogoźnica – Porosiuki
– Porosiuki – Biała Podlaska
– Biała Podlaska – Woskrzenice
– Biała Podlaska- Woskrzenice – Koczukówka (Kraciówka)
– Biała Podlaska – Woskrzenice – Kijowiec
– Kijowiec – Malowa Góra
– Kijowiec – Malowa Góra – Neple

Przykład trasy na majówkę.

View Krzna in a larger map

Wielodniowe spływy, które odbywają się na Krznie przeważnie zaczynają się w Białej Podlaskiej lub Porosiukach i kończą w Serpelicach. W początkowym odcinku płynie się rzeką Krzną, która pod koniec drugiego dnia spływu łączy się z Bugiem w okolicach Nepli.

Do udziału w tego rodzaju spływach zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę i nie boją się przy tym spędzenia kilku dni bez telewizora czy komputera, w warunkach, które często odbiegają od komfortowych. Tutaj śpimy w namiotach, codziennie znosimy i wnosimy kajaki na wodę i z wody, sami dbamy o swoje wyżywienie i wieczory spędzamy przy ognisku, a często również dźwiękach gitary.

Noclegi w ramach takich spływów mają miejsce najczęściej na polach namiotowych lub w stanicach kajakowych, ale zdarza się również, że trzeba rozbijać namioty „na dziko” gdzieś na łące (zależy to od miejsca, do którego uda nam się dopłynąć w danym dniu).

Uczestnicy powinni zapewnić sobie wyżywienie we własnym zakresie i posiadać własne namioty (jeśli nie masz namiotu bądź innych akcesoriów niezbędnych do udziału w takim spływie, możesz wypożyczyć je od nas).

W ramach spływu zapewniamy miejsce w kajaku, ubezpieczenie oraz transport plecaków, namiotów i innego wyposażenia autem podczas spływu, a także dostawę bieżącej wody oraz opiekę pilota i instruktora kajakarstwa.

KOSZT SPŁYWU zależy od liczby uczestników.