mp@nadbugiem.pl +48.606-972-793 marek_pomietlo

Spływy kajakowe Bugiem, Włodawką, Krzną, Zielawą, Wieprzem.

Nadbużańskie spotkania z NATURĄ 2000.

Wiosna rozkręciła się nam na dobre. Ciepłe powietrze, słoneczna aura, śpiew ptaków i ogólne ożywienie w przyrodzie, wszystko to wpływa na dobre samopoczucie, którego nigdy nie jest za dużo. W niedzielne, poobiednie popołudnia nad Bugiem spotkać można mieszkańców i turystów spacerujących różnymi ścieżkami. Praktycznie zawsze można zauważyć wtedy ptaka lecącego na niebie, siedzącego na gałęzi lub schowanego w źdźbłach trawy. Rozpoczyna się sezon godowy, ptaki dobierają się w pary, szukają miejsc lęgowych lub robią porządki w swoich dotychczasowych dziuplach. Najintensywniejsze ptasie koncerty usłyszeć można z samego rana. Dlatego radzimy nie spać zbyt długo, tylko zerwać się na nogi z pierwszymi promieniami słońca i wybrać się jogging na łono przyrody.

Wiosenne porządki w bocianich gniazdach. Fot. Siedlisko Sobibór

Wiosenne porządki w bocianich gniazdach. Fot. Siedlisko Sobibór

Ciekawym i bardzo łatwym sposobem na ptasie obserwacje jest również spłynięcie kajakiem po Bugu. Dolina Bugu znajduje się na obszarze Natura 2000, która została ustanowiona tutaj ze względu na chronione ptaki, nie występujące tak licznie w innych częściach Polski a nawet Europy. Co roku grupa pasjonatów i miłośników przyrody woduje się w Sławatyczach i rusza przed siebie w poszukiwaniu oznak wiosny oraz na ptasie obserwacje tzw. birdwatching.

Krokusy. Fot. Pensjonat "Uroczysko Zaborek"

Krokusy. Fot. Pensjonat „Uroczysko Zaborek”

 Inne świadectwa wiosny opublikował na Facebook’u Zaborek z okolic Janowa Podlaskiego.

Stokrotki.  Fot. Pensjonat "Uroczysko Zaborek"

Stokrotki. Fot. Pensjonat „Uroczysko Zaborek”

Planując ornitologiczne spływy kajakowe i chcąc za jednym razem spać w przyzwoitych warunkach zachęcamy do skorzystania z oferty pobytowej obu miejsc. Szczegóły dostępne są na stronach internetowych:

Dla naszych klientów (grup szkolnych, zakładów pracy, studentów) jesteśmy w stanie zorganizować warsztaty ornitologiczne 1,2 lub 3 dniowe. Teoria w formie zabawy (w czasie warsztatów grupy rywalizują ze sobą m.in. o  wykrycie największej liczby gatunków ptaków) połączona z praktyką czyli obserwacją ptaków podczas spływu kajakowego.
Do zobaczenia nad Bugiem w poszukiwaniu wiosny.