mp@nadbugiem.pl +48.606-972-793 marek_pomietlo

Spływy kajakowe Bugiem, Włodawką, Krzną, Zielawą, Wieprzem.

Kraina Bugu

Miłośnikom aktywnego wypoczynku i terenów nadbużańskich proponujemy hit sezonu!

Rusza nowy magazyn poświęcony jednemu z najpiękniejszych regionów Polski.

KrainaBugu-AktywnyWypoczynek

Promuję Krainę Bugu na Targach Turystycznych we Wrocławiu

Kwartalnik Kraina Bugu – magazyn wschodniego pogranicza. Turystyka. Etnografia. Kultura i sztuka. To tylko niektóre działy, które zainteresują Ciebie w tym czasopiśmie.

Pani redaktor naczelna Katarzyna Karczewska tak oto zachęca czytelników do zapoznania się z Krainą Bugu:

Zapytacie Państwo: Kraina Bugu? Cóż to takiego? Za każdym razem, gdy słyszę takie pytania, uśmiecham się i zastanawiam, jak w kilku prostych zdaniach na nie odpowiedzieć. Myślę, że odpowiedzi jest tyle, ilu ludzi, którzy choć raz mieli okazję przebywać we wschodniej Polsce. Dla jednych będzie to atmosfera miast i miasteczek, w których czas biegnie własnym rytmem, czy niespotykana nigdzie indziej sielanka wsi z gościnnością jej mieszkańców. Dla drugich to możliwość doświadczania wielokulturowego pogranicza, na którym od wieków ścierają się różne kultury i religie, za każdym razem pozostawiając ślad swojej obecności. Dla jeszcze innych to naturalnie meandrująca rzeka i jej malownicze zakątki, a także możliwość obcowania z dziką przyrodą. Dla ludzi aktywnych to ciekawe miejsce na weekend z dala od zgiełku dużego miasta.

Dla mnie zaś Kraina Bugu to pewien stan ducha – dziewicza przyroda, miejsce wyjątkowe i niepowtarzalne, w którym jak nigdzie indziej można czerpać z życia pełnymi garściami. Wszystkie wymienione odpowiedzi tworzą pewien obraz krainy nad Bugiem. Czy pełny? Z pewnością nie, gdyż jest to przestrzeń unikalna, przez co niemożliwa do zamknięcia w jakichkolwiek ramach. Myślę, że każdy odnajdzie w niej coś innego, coś, co go zachwyci i zainspiruje. Oddając w Państwa ręce pierwszy numer „Krainy Bugu”, dodajemy jeszcze jedną perspektywę. Perspektywę podróżniczo-etnografi czną ukazującą świat pogranicza, przestrzeń wielokulturową, niezwykłe zabytki i atrakcje, sylwetki wyjątkowych ludzi oraz fantastyczne krajobrazy, których centralnym punktem jest rzeka Bug.

Od początku nie mieliśmy wątpliwości, że „Kraina Bugu” musi być równie wyjątkowa i niepowtarzalna jak przestrzeń, o której traktuje. Chcieliśmy stworzyć magazyn oryginalny, mający swój styl oraz charakter wyróżniający go na tle innych. Pracowaliśmy nad nim długo, spierając się o wygląd każdej strony, kolumny, a często nawet szpalty. Czy nam się udało? Oceńcie Państwo sami. My jesteśmy z niego dumni. Mamy nadzieję, że Państwu także przypadnie do gustu i stanie się stałą pozycją w domowej biblioteczce.

Życzę miłej lektury i wspólnego odkrywania Krainy Bugu.

Katarzyna Karczewska
redaktor naczelna

http://krainabugu.pl/
http://www.facebook.com/KrainaBugu