Sławatycze, Poland info@kajakowaprzygoda.pl +48 606 972 793

Koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne nad Bugiem

IV Kulturalne Uprawy w Sobiborze zgromadziły jak zwykle tłumy miłośników koncertów na świeżym, wiejskim powietrzu. Siedlisko Sobibór było miejscem, gdzie wielu znanych polskich artystów zaprzyjaźnionych z właścicielami przygotowało koncert poświęcony Agnieszce Osieckiej. Słuchacze byli zachwyceni pierwszoligowym przedstawieniem, gromko bili brawa i wyrażali bardzo pozytywne opinie na zakończenie. Z przyjemnością przyjedziemy w przyszłym roku, jeśli tylko pomysł będzie kontynuowany. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Kolejne wydarzenie kulturalne nad Bugiem, którego wkrótce (13 i 20.09.014)  będziemy świadkami odbędzie się w Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanownie (FB), w ramach „Europejskich Dni Dziedzictwa”   pod hasłem: „Dziedzictwo – źródło tożsamości”.

Motto, które towarzyszy obchodom EDD to cytat z J.I. Kraszewskiego:
„Przyszłość zawsze dobywa się z ziarna przeszłości”.

Dlaczego wspominamy o tym wydarzeniu?
Jednym z punktów programu imprezy jest wystawa prac prof. Stanisława Baja z Dołhobród. Wielokrotnie mieliśmy przyjemność płynąć kajakami razem z tym znanym nadbużańskim artystą malarzem, dla którego natura jest źródłem inspiracji.

stanislaw-baj
Drugim ważnym punktem programu EDD to wystawa „NASZ KOŚCIUSZKO” ze zbiorów własnych dr Szczepana Kalinowskiego, z którym również wielokrotnie mieliśmy przyjemność płynąć razem kajakami i uczestniczyć w różnych wydarzeniach turystyczno – edukacyjnych. Dni otwarte zapowiadają się ciekawie.

Dr Szczegpan Kalinowski z małżonką Alicją Kalinowska na spływie po Bugu - 2010 r.

Dr. Szczepan Kalinowski z małżonką Alicją Kalinowską na spływie po Bugu – 2010 r.

Gorąco zapraszamy wszystkich w imieniu organizatorów.

program-edd-romanow

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Przeczytaj poprzedni wpis:
Międzynarodowa wymiana młodzieży „NATURAlni”

W dniach 19-20 sierpnia mieliśmy przyjemność zorganizować dwudniowy spływ kajakowy dla młodzieży i opiekunów z Polski, Niemiec i Białorusi w...

Zamknij