mp@nadbugiem.pl +48.606-972-793 marek_pomietlo

Spływy kajakowe Bugiem, Włodawką, Krzną, Zielawą, Wieprzem.

Japoński mostek w Giverny Moneta prawie jak nad Zielawą.

„Japoński mostek w Giverny” zawieszony nad stawem nenufarów był ciągłym źródłem inspiracji dla Claude Moneta. Malarza fascynowało dosłownie wszystko co wiązało się z tematem tego widoku. Artysta swoje codzienne obserwacje o różnych porach dniach a szczególnie wieczorem o zachodzie słońca, gdzie cienie nadawały otoczeniu wyjątkowy wygląd „przelał” na swój piękny obraz. Każda nawet najmniejsza przepływająca chmurka czy lekki powiew wiatru, od razu zmieniały całkowicie wygląd stawu. To właśnie dlatego obrazy, które powstały w tym miejscu, znacznie różnią się nastrojem. Część z nich jest niezwykle blada i delikatna w swojej kolorystyce. Inne tymczasem są wręcz pełne energii i intensywnych barw. Ale wszystkie niewątpliwie doskonale oddają piękno tego wyjątkowego miejsca.

Dlaczego wspominamy o tym przepięknym obrazie? Jest takie miejsce na rzece Zielawie w Dubicy koło Wisznic, gdzie płynąc kajakiem można odnieść wrażenie, że jest się w obrazie Claude Moneta. Zwróciła na to uwagę pani Irena Noskowicz, za co jej serdecznie dziękujemy i dzielimy się informacją szerszej publiczności.

Do zobaczenia na Zielawie. Wkrótce rozpoczęcie sezonu 2014. Dolina Zielawy zaprasza kajakarzy a my mamy nadzieję, że może jakiś rodzimy artysta namaluje obraz zatytułowany „Podlaski mostek z Dubicy”.

Bardzo piękny widok na mostek podczas spływu kajakowego po Zielawie.

Bardzo piękny widok na mostek podczas spływu kajakowego po Zielawie oraz poniżej japoński mostek w Giverny Claude Moneta

 

 

Więcej zdjęć i informacji o rzece Zielawa.