mp@nadbugiem.pl +48.606-972-793 marek_pomietlo

Spływy kajakowe Bugiem, Włodawką, Krzną, Zielawą, Wieprzem.

Co jeść podczas spływów ? W krainie lubelskich potraw tradycyjnych.

Dzięki moim długoletnim obserwacjom dochodzę do wniosku, że podczas wielodniowych spływów kajakowych największy problem sprawia uczestnikom przygotowanie ciepłych posiłków. Kajakarze – szczególnie Ci początkujący nie mają pojęcia co ze sobą zabrać i  jak ugotować, upiec lub usmażyć sobie jedzenie w zdrowy, smaczny i szybki sposób. Szczęśliwcy, którzy akurat przepływają przez Kodeń mogą skorzystać z usług Jadłodajni u Oblatów, która serwuje wyśmienite i niedrogie dania dnia. Porcje są wyjątkowo duże i zaspokoją głód niejednego głodomora.

Jadlodajnia-u-Oblatow-w-Kodniu

Jadłodajnia u Oblatów w Kodniu otwarta jest od 8 do 20.

Danie dnia u Oblatów - pyszny gołąbek.

Danie dnia u Oblatów – pyszny gołąbek.

W innych częściach Bugu nie jest już tak dogodnie. Trzeci lub czwarty dzień na konserwach i pieczonej kiełbasce wychodzi bokiem. Zjadłoby się coś „normalnego”. Przez kolejne miesiące publikować będziemy nasze sprawdzone pomysły kulinarne, które zyskały uznanie podczas niejednego spływu. Będą wśród nich:  zupa ogórkowa, zupa pokrzywowa, żurek, jajecznica, smażona wątróbka drobiowa na piwie, placki ziemniaczane, naleśniki z konfiturami i wiele innych.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z tradycyjnymi potrawami spotykanymi na naszym terenie. Niech lektura ta będzie inspiracją i zachętą do odwiedzin naszej lubelskiej krainy.

Do pobrania są dwa wydania w wersji elektronicznej:

W krainie lubelskich produktów


Fatal error: Uncaught Error: Class 'Ressio_Plugin_UrlLoader' not found in /home/kajakowa/public_html/kajaki.nadbugiem.pl/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/ressio.php:62 Stack trace: #0 /home/kajakowa/public_html/kajaki.nadbugiem.pl/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/public/class-pagespeedninja-public.php(494): Ressio->__construct(Array) #1 [internal function]: PagespeedNinja_Public->ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #2 /home/kajakowa/public_html/kajaki.nadbugiem.pl/wp-includes/functions.php(5349): ob_end_flush() #3 /home/kajakowa/public_html/kajaki.nadbugiem.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): wp_ob_end_flush_all('') #4 /home/kajakowa/public_html/kajaki.nadbugiem.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(334): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/kajakowa/public_html/kajaki.nadbugiem.pl/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/kajakowa/public_html/kajaki.nadbugiem.pl/wp-includes/load.php(1252): do_action('shutdown') #7 [internal function]: shutdown_action_hook() #8 {main} thrown in /home/kajakowa/public_html/kajaki.nadbugiem.pl/wp-content/plugins/psn-pagespeed-ninja/ress/ressio.php on line 62