mp@nadbugiem.pl +48.606-972-793 marek_pomietlo

Spływy kajakowe Bugiem, Włodawką, Krzną, Zielawą, Wieprzem.

Rowerowa autostrada w Polsce Wschodniej.

Z nieukrywanym entuzjazmem mieszkańcy i licznie przybywający nad Bug turyści z kraju i z zagranicy obserwują postęp prac przy specjalnej ścieżce rowerowej określanej nawet mianem autostrady rowerowej. Na odcinku od Sobiboru do Sławatycz trwają intensywne prace budowlane, które szybko zbliżają się ku końcowi. W niektórych miejscach brakuje już tylko warstwy asfaltu i wkrótce rowerzyści bezpiecznie będą mogli przemieszczać się wzdłuż wschodniej granicy Polski, bez obaw, że ktoś ich przejedzie.  Cały szlak ma mieć ok. 2000 km i przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju turystyki rowerowej w naszym regionie. Przy okazji chcemy się pochwalić, że na początku sierpnia 2014 r.  ekipa Aktywnego Wypoczynku brała udział w ujęciach do spotu reklamującego trasy rowerowe Polski Wschodniej.

autostrada-rowerowa-nad-bugiem

Fot. Krzysztof Bielak
Miejsce: ścieżka pomiędzy Sławatyczami a Hanną


Wzdłuż całej trasy znajduje się wiele atrakcji turystycznych, przy których powstanie także infrastruktura towarzysząca: parkingi dla rowerów, serwisy, wypożyczalnie sprzętu, wiaty do odpoczynku.  Co  100 kilometrów umiejscowiony ma zostać węzeł komunikacyjny. Chodzi tutaj o miejscowość, z której można się będzie wydostać autobusem lub pociągiem.

Z niecierpliwością czekamy na uroczyste otwarcie trasy w naszej okolicy i zapraszamy wszystkich nad Bug. Zachęcamy uczestników długich, rowerowych wędrówek do łączenia ich ze spływami kajakowymi, które mogą być miłym, niezapomnianym przerywnikiem.

mapa-Trasy-rowerowe-w-Polsce-Wschodniej-szlak-729x1024

Warto zapamiętać namiary na naszą firmę. W razie problemów na trasie jesteśmy w stanie przewieźć Twój rower do serwisu, doradzić w kwestii noclegów i wyżywienia.

Szlak rowerowy na Mucharyniec – jest to pętla rowerowa, dzięki której można poznać walory gminy Sławatycze. Zapraszamy do skorzystania z tej trasy wszystkich przejeżdżających przez naszą nadbużańską miejscowość. Przy okazji chcielibyśmy przypomnieć, że cały powiat bialski jest oznaczony systemem znaków podobnym do tego jaki stosuje się w Belgii i Holandii.